PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Czym smarować uszczelki w samochodzie? Te preparaty będą najlepsze!

Uszczelki samochodowe pełnią wiele przydatnych funkcji. Te niepozorne elementy tłumią hałas dobywający się z zewnątrz, a także chronią pojazd przed wodą oraz różnorakimi zanieczyszczeniami. Co jakiś czas warto więc o nie zadbać. Jak jednak zrobić to odpowiednio? Dzięki nam dowiesz się, czym smarować uszczelki w samochodzie!

Chcesz nasmarować uszczelkę? Najpierw sprawdź jej stan

Zanim przejdziesz do używania wszelkiej maści środków, sprawdź stan swoich uszczelek. To ważne, ponieważ smarowanie elementu, który dosłownie rozpada się w palcach, to strata czasu i pieniędzy. Taką uszczelkę należy wymienić, a nową chronić przed zagrażającymi jej czynnikami. Czyli przede wszystkim przed skrajnymi temperaturami – na uszczelki negatywny wpływ ma nie tylko silny mróz, ale również bardzo ciepła pogoda. Oczywiście podczas zimy występuje także problem związany z przymarzaniem, więc to w okresie jesienno–zimowym powinieneś położyć największy nacisk na ochronę omawianych elementów.

Nie znaczy to jednak, że możesz zapomnieć o swoich obowiązkach, gdy wspomniany czas minie. Uszczelki zawsze mogą stracić na swojej elastyczności lub po prostu pęknąć. Musisz więc smarować je regularnie, używając do tego sprawdzonych środków.

Czym konserwować uszczelki w samochodzie? Wybierz ten produkt

Wiesz już na co uważać przy ochronie uszczelek, ale nie wiesz jak poprawnie o nie zadbać. Najpierw musisz je odpowiednio wyczyścić, ponieważ w uszczelki drzwi i okien mogły powpadać małe kamyki oraz fragmenty liści. Również elementy dostosowane do innych części samochodu są podatne na brud, więc najpierw umyj je porządnie i osusz, a dopiero później przejdź do smarowania.

Jakich preparatów powinieneś użyć, aby zapewnić jak najlepszą ochronę? Bardzo dobre są środki oparte na silikonie, ponieważ zapewniają skuteczne zabezpieczenie przed mrozem. Są także bardzo popularne, więc z łatwością zdobędziesz je w każdym sklepie z tego typu przedmiotami. Możesz więc wykorzystać ten jeden preparat do wszystkich uszczelek, pamiętaj tylko, by nie przesadzić z jego ilością.

Jak dbać o uszczelki w samochodzie? To bardzo proste!

Niezabezpieczone uszczelki są bardzo podatne na czynniki zewnętrzne, a to znacząco pogarsza ich jakość. Warto więc dbać o nie regularnie i chronić je przed wszelkimi uszkodzeniami. A wybierając polecany przez nas sposób smarowania uszczelek masz pewność, że efekt końcowy Cię nie zawiedzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl