PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu? Najpierw doprowadź je do idealnego stanu!

Polerowanie samochodu to dość powszechne zajęcie wśród wszystkich osób lubujących się w detailingu. Błyszczące karoseria, felgi i światła zawsze będą wizytówką właściciela. Oczywiście, nie jest to zadanie proste i przykładowo, powinno się zabezpieczyć lampy po polerowaniu. To o tyle ważne, że te elementy wyposażenia pojazdu poza wyglądem pełnią kluczową dla bezpieczeństwa prowadzenia rolę. Więc usuwając mikrorysy z klosza, poprawiamy jego przezierność i doświetlenie drogi. Jak więc zabrać się do tego zadania? Oto kilka porad, które uczynią je prostszym.

Najpierw zajmij się usunięciem brudu - czyszczenie lamp

Zanim zajmiesz się zabezpieczaniem lamp po polerowaniu, powinieneś je oczyścić z zanieczyszczeń stałych. Reflektory są szczególnie narażone na osady. Podczas jazdy uderzają o nie owady, krople deszczu czy drobne kamienie. Nagromadzenie się kurzu i materii organicznej jest czymś zupełnie normalnym. Użyj do tego celu dedykowanego szamponu z detergentem. To powinno pomóc.

Polerowanie reflektorów - jak się do tego zabrać?

Zabezpieczenie i polerowanie lamp w samochodzie wymaga odpowiedniego przygotowania. Najpierw sprawdź, czy na ich obudowie nie występują głębokie pęknięcia. Mogą być one spowodowane uszkodzeniem mechanicznym lub zużyciem materiału. W takim przypadku rozważ ich wymianę. Jeśli nie zauważyłeś poważnych mankamentów, użyj wodnego papieru ściernego o drobnym ziarnie i delikatnie wyrównuj powierzchnię do uzyskania pełnej gładkości.

Czym zabezpieczyć lampy samochodu po polerowaniu? Nałóż na nie warstwę ochronną

Po polerowaniu papierem ściernym możesz zabezpieczyć lampy samochodu poprzez nałożenie warstwy ochronnej. W tym celu możesz użyć specjalnego preparatu utwardzającego lub wosk. Cienka warstwa uchroni je przed powstawaniem kolejnych rys i przebarwień, a dodatkowo wypełni mikroubytki, nadając im nadzwyczajną szklistość i przeziernóść. Ostatni krok warto od czasu do czasu powtórzyć. Częstotliwość tego zabiegu zweryfikuj z zaleceniami producenta - powinny znajdować się one na opakowaniu lub stronie internetowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl