PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Głowisz się nad tym, jak usunąć rysy z szyby w aucie? Wypróbuj ten sposób

Czy masz na swojej szybie samochodowej rysy, które zaburzają widoczność i wyglądają nieestetycznie? Jeśli tak, to na pewno próbowałeś już znaleźć skuteczny sposób na ich usunięcie. Nie ma potrzeby dalszego głowienia się nad tym problemem! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki wpis, w którym pokażemy Ci, jak usunąć rysy z szyby auta. Sprawdź, jaka to metoda i zacznij działać już dziś!

Czy da się samodzielnie usunąć rysy z szyby?

Uszkodzone szyby samochodowe to problem, z którym boryka się wielu kierowców. Rysy na szybie nie tylko wpływają na estetykę auta, ale również utrudniają widoczność. Przekłada się to na bezpieczeństwo jazdy. Warto więc poczynić odpowiednie działania, aby się ich pozbyć.

W wielu przypadkach konieczna jest wówczas wizyta w serwisie samochodowym. Niekiedy okazuje się również, że rysy są zbyt głębokie lub rozległe. Jedyną możliwością jest więc tylko wymiana całej szyby. W tym celu należy skontaktować się z profesjonalną firmą, która się tym zajmuje. Pomoże Ci ona w doborze odpowiedniej szyby i jej montażu.

Na szczęście nie zawsze są to jedyne rozwiązania. W niektórych sytuacjach da się też samodzielnie usunąć rysy z szyby – wszystko zależy tak naprawdę od głębokości i wielkości defektu. Co więcej, warto to zrobić, zanim sięgniesz po bardziej radykalne środki. Może to bowiem pozwolić Ci na zaoszczędzenie czasu i kosztów związanych z naprawą w serwisie.

Jak usunąć rysy z szyby samochodowej?

Istnieją różne sposoby, które można zastosować, aby usunąć rysy z szyb samochodowych i przywrócić im czystość i przejrzystość. Niewielkich defektów można pozbyć się np. za pomocą pasty do zębów. W tym celu należy nałożyć produkt na uszkodzoną powierzchnię i pocierać ją miękką szmatką w okrężnych ruchach. Następnie wystarczy wypolerować to miejsce suchą szmatką. Warto jednak zaznaczyć, że często na tę metodę trzeba poświęcić nawet kilka godzin. Nie zawsze też efekt okazuje się taki, jakiego oczekiwano. To właśnie dlatego lepiej sięgnąć po specjalistyczne środki do usuwania rys.

Zwykle są to pasty lub płyny, które należy nałożyć na uszkodzoną powierzchnię i wypolerować ją specjalną gąbką lub szmatką. Działania wyglądają następująco:

1. Oczyszczenie powierzchni z brudu i kurzu.

2. Przygotowanie preparatu zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Naniesienie preparatu na rysę.

4. Przystąpienie do polerowania przy wykorzystaniu odpowiedniego filcu, który montuje się na wiertarce lub polerce. Pamiętać należy przy tym, aby obroty urządzenia nie przekraczały wartości 600 obr./min. Trzeba też unikać zatrzymywania w jednym punkcie. W ten sposób w szybie powstałyby zagłębienia, co powodowałoby załamywanie światła. Prace te można wykonać również ręcznie, wykonując ruchy proste bądź krzyżowe.

5. Usunięcie pozostałości produktu i dokładne wytarcie szyby do sucha. W razie konieczności powtórzenie wszystkich wcześniejszych czynności.

Pracując z produktami tego typu, nie można dopuścić do ich zaschnięcia. Dlatego też odradza się usuwanie rys w bezpośrednim słońcu.

Jak zapobiegać rysom na szybach w aucie?

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż zmagać się z eliminacją problemu. Warto więc wiedzieć, jak uniknąć powstawania rys na szybach. Niektóre z nich są bowiem wynikiem nieprawidłowych działań właściciela pojazdu. Otóż:

– unikaj narażania szyby na działanie ostrych przedmiotów, takich jak np. klucze, druciaki itp.;

– używaj odpowiedniego sprzętu do mycia – korzystaj z miękkiej ściereczki lub gąbki do mycia szyb. Najlepiej w tym wypadku sprawdza się mikrofibra. Pamiętaj też, że szmatka musi być czysta. Brud mógłby powodować mikrorysy;

– podczas czyszczenia sięgaj po preparaty dedykowane szybom – mają one specjalnie opracowaną formułę, która jest delikatna dla ich powierzchni. Złym pomysłem jest użycie ostrych detergentów;

– dbaj o regularny przegląd wycieraczek i w razie konieczności dokonaj niezbędnej wymiany;

– nie wycieraj brudnej szyby na sucho, bez użycia płynu do spryskiwaczy.

Teraz wiesz już, jak usunąć rysy z szyby samochodowej oraz jak w przyszłości do nich nie dopuścić. Wyeliminuj więc obecny problem i ciesz się przejrzystym szkłem. Środki do jego pielęgnacji znajdziesz w naszym e-sklepie. Oferta zawiera zarówno preparaty czyszczące, jak i produkty do pozbywania się zarysowań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl