PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jak umyć silnik z oleju? Przekonaj się, że to proste!

Eksploatacja auta w naturalny sposób przyczynia się do zabrudzeń komory jednostki napędowej. Szczególnie problematyczny jest olej silnikowy, który może zalegać na skutek nieostrożnego dolewania lub wycieków spowodowanych przez niesprawne uszczelki. Mając do czynienia z zanieczyszczeniami, należy zachować dużą ostrożność, by nie doprowadzić do mniejszych bądź większych usterek. Jak myć silnik z oleju? Czytaj dalej, a wyjaśnimy wszystko, co najważniejsze.

Jak umyć silnik z oleju? Na początek zabezpiecz elementy elektryczne

Zastanawiając się, jak umyć silnik z oleju, musisz wiedzieć, że skuteczna i bezpieczna pielęgnacja jest możliwa wyłącznie po właściwym zabezpieczeniu jednostki napędowej. Nie obejdzie się bez odłączenia klemów akumulatora oraz ochrony takich podzespołów jak alternator. W tym celu możesz wykorzystać folię zabezpieczającą oraz taśmę.

Pamiętaj także o bezpiecznikach samochodowych, wtyczkach i złączach. Chroniąc wymienione komponenty, zyskasz pewność, że w trakcie mycia silnika nie dojdzie do zwarcia, a tym samym uszkodzenia instalacji elektrycznej.

Czyszczenie silnika z oleju – wykorzystaj sprawdzone preparaty

Zabezpieczenie elektrycznych części silnika to jeden z pierwszych kroków. W dalszej kolejności należy usunąć widoczne zanieczyszczenia m.in. w postaci liści. W tym momencie jednostka napędowa powinna być w pełni wystudzona. Po zlikwidowaniu najbardziej widocznych nieczystości można przystąpić do wnikliwej pielęgnacji komory.

Jak umyć silnik z oleju? Nie obejdzie się bez użycia specjalnych preparatów wykorzystywanych w szeroko pojętym auto detailingu. Warto sięgnąć po środki o biodegradowalnej formule, która sprawia, iż skuteczniej przenikają do trudno dostępnych miejsc w komorze silnika. Upewnij się też, że produkty nie zagrażają plastikowym i gumowym elementom.

Szukając sprawdzonych środków spełniających powyższe wymagania, możesz przyjrzeć się takim preparatom jak Meguiar’s Engine Cleaner lub ADBL GreeNgine. Jak korzystać z nich? Po sporządzeniu roztworu roboczego o odpowiednich proporcjach bądź spryskaniu wskazanych miejsc substancją zawartą w atomizerze wystarczy rozprowadzić dowolny preparat przy pomocy pędzla lub gąbki. Po upływie maksymalnie 180 sekund pozostaje spłukać całość wodą pod ciśnieniem. Mierząc się z uporczywymi pozostałościami oleju, czynności należy powtórzyć kilka razy.

Jak umyć silnik z oleju? Pamiętaj o osuszeniu jednostki napędowej

Ostatnią czynnością, już po spłukaniu preparatu, jest osuszenie jednostki napędowej. Jak umyć i wypielęgnować silnik z oleju, jeśli chodzi o ten właśnie etap? Warto mieć pod ręką ręczniki od osuszania z mikrofibry. Wybierając akcesoria o podwójnej strukturze włókien, zyskasz gwarancję skuteczniejszego wchłaniania wody. Zaleca się też użycie m.in. sprężonego powietrza.

Gdy silnik zostanie oczyszczony ze starego oleju, nie zapomnij o wyczyszczeniu takich elementów, jak zaciski akumulatora. Najmniejsze detale także mają znaczenie w kompleksowej pielęgnacji komory jednostki napędowej.

Kiedy myć silnik z oleju?

Wiedząc, jak umyć silnik z oleju, warto rozstrzygnąć, w jakich sytuacjach należy przystąpić do jego pielęgnacji. Bez czyszczenia nie obejdzie się, gdy istnieje podejrzenie wycieku substancji eksploatacyjnych. Oczyszczenie jednostki napędowej to również niezbędny krok w momencie jej naprawy oraz konserwacji najważniejszego osprzętu umiejscowionego pod maską auta. Zadania można też podjąć się każdorazowo, jeśli czujesz potrzebę likwidacji zanieczyszczeń, co pozwala zachować sprawność funkcjonowania pojazdu.

Mycie silnika z oleju to bardzo ważny element auto detailingu. Czynność z łatwością przeprowadzisz bez konieczności korzystania ze specjalistycznej pomocy. Klucz do sukcesu tkwi w ścisłym przestrzeganiu przytoczonych wyżej zasad, jak i również zaleceń odnośnie do stosowania konkretnych preparatów, które odnajdziesz na opakowaniach poszczególnych artykułów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl