PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jak wybrać środek do czyszczenia felg?

Piękne i błyszczące auto to przede wszystkim zadbana karoseria. Nie można jednak pominąć kół i felg, które co prawda brudzą się najbardziej, ale nie powinny zaburzać perfekcyjnego widoku. Dlatego sprzątając swoje auto, nie zapominaj o nich. Kupując odpowiednie produkty do pielęgnacji, możesz sprawnie przywrócić ich czystość i blask. Jaki środek do czyszczenia felg powinieneś wybrać?

Produkty do mycia

Regularne mycie opon i felg szamponem zazwyczaj wystarczy do tego, by przywrócić ich czystość i blask. Jeśli posiadasz myjkę pod ciśnieniem, to właśnie ta część auta najbardziej na niej skorzysta. Błoto i kurz mogą osiadać na kole, a ich usunięcie będzie prostsze, gdy zastosujesz środek do czyszczenia felg i odpowiednie urządzenie. Jeśli będziesz mył swoje auto ręcznie, to pamiętaj o miękkiej gąbce lub szmatce, która nie zarysuje delikatnych felg. Byłoby to nierozsądne z Twojej strony, gdybyś szorował je ostrą szczotką.

Środek do czyszczenia felg z większych zabrudzeń

Czasami sama woda nie wystarczy, aby przywrócić oponom i felgom odpowiedni wygląd. Wtedy konieczne jest stosowanie silniejszych preparatów. Środek do czyszczenia felg powinien mieć wtedy konsystencję żelu, który pozostawisz na chwilę na elementach. Pozwoli mu to wejść w strukturę brudu i lepiej go rozpuścić. Tego typu środki sprawdzają się do usuwania metalicznych zabrudzeń, a także do rozpuszczania starego płynu hamulcowego. Dzięki nim usuniesz nawet lotną rdzę. Warto sięgać po produkty dobrych marek, które będą bezpieczne dla felg lakierowanych, a także tych z polerowanego aluminium.

Odpowiednie zabezpieczenie

Czyste i suche felgi dobrze jest wzmocnić, poprzez stosowanie preparatów zabezpieczających je przed powtórnym zabrudzeniem. Oczywiście tego nie da się uniknąć, jednak można w znacznym stopniu ograniczyć przywieranie brudu i osadzanie zanieczyszczeń. Dobrym środkiem, który ułatwi późniejsze czyszczenia felg, będą woski ochronne. Aplikuje się je na felgi za pomocą sprayu lub ściereczką, delikatnie wcierając w całą powierzchnię. Co istotne, woskiem możesz usunąć małe rysy, które powstały wcześniej na Twoich felgach. Produkty tworzą tłustą powłokę, która ogranicza przywieranie oleju, pyłu z klocków i błota.

Regularne dbanie o czystość auta i zabezpieczanie jego elementów odpowiednimi środkami znacznie wydłuży żywotność całego pojazdu. Dlatego warto systematycznie pielęgnować swoje auto i cieszyć się bezpieczną jazdą w czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl