PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jak wyprać podsufitkę? Poznaj nasze porady

Regularne mycie samochodu sprawia, że auto prezentuje się niemal jak nowe. Warto zadbać jednak nie tylko o jego karoserię, lecz także o wnętrze. Ten zabieg zdecydowanie podniesie komfort jazdy – zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie wyprać podsufitkę? Nie wiesz, w jaki sposób się do tego przygotować? Przeczytaj artykuł i poznaj zebrane porady.

O czym musisz pamiętać podczas czyszczenia podsufitki?

Podsufitka, czyli tkanina znajdująca się na wewnętrznej części dachu samochodu, to dość specyficzny element każdego auta. Z tego też względu jej czyszczenie może być problematyczne. Dlaczego? Głównym powodem jest fakt, że podsufitka nie lubi wody i nadmiar wilgoci może ją nawet uszkodzić. Dlatego też do jej czyszczenia nie zaleca się stosowania odkurzaczy piorących ani większości ogólnodostępnych środków do prania tapicerki. Niestety, zabiegi te mogą spowodować rozciągnięcie materiału, co nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Jak zatem prawidłowo wyprać podsufitkę? Czy jest to w ogóle możliwe? Na szczęście tak! O tym piszemy tuż poniżej.

Jak wyprać podsufitkę? Zaopatrz się w odpowiedni środek

Zanim przystąpisz do czyszczenia podsufitki, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. Podstawę stanowi odpowiednio dobrany środek. Już wiesz, że nie sprawdzi się tu większość preparatów do czyszczenia tapicerki samochodowej. Odradzamy również korzystanie ze sprawdzonych, domowych sposobów. Co zatem wybrać? Postaw na płyn do czyszczenia, który umożliwia skuteczne wyczyszczenie poszczególnych części wnętrza, bez konieczności użycia wody. Jedną z naszych propozycji jest Deturner Ready Interior Cleaner, który znajdziesz w naszym asortymencie. Dzięki niemu możliwe jest szybkie wypranie nie tylko podsufitki, lecz także tapicerki oraz wyczyszczenie plastikowych elementów.

Co jeszcze jest Ci potrzebne?

Masz już odpowiednio dobrany preparat do czyszczenia podsufitki? Przygotuj jeszcze:

- tradycyjny odkurzacz,

- ściereczkę z mikrofibry,

- pędzelek lub szczoteczkę,

- rękawiczki.

Teraz możesz przystąpić do pracy.

Pranie podsufitki krok po kroku

Już wiesz, czego potrzebujesz do tego, aby wyczyścić podsufitkę swojego samochodu. Od czego zacząć? Zapoznaj się z naszą instrukcją.

Krok 1: Odkurzanie podsufitki

Cały proces należy rozpocząć od dokładnego odkurzenia podsufitki. Przyda Ci się do tego miękka szczotka, która zapobiegnie zbyt mocnemu przyciąganiu materiału. Przy jej pomocy usuniesz zalegający kurz oraz pozostałe zanieczyszczenia, które mogłyby wejść w strukturę materiału podczas dalszego czyszczenia.

Krok 2: Czyszczenie za pomocą preparatu

Przed przystąpieniem do realizacji tego punktu, zapoznaj się z dokładną instrukcją podaną przez producenta preparatu. Znajdziesz tam szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego korzystania ze środka. W przypadku naszego produktu Deturner Ready Interior Cleaner należy nanieść preparat na ściereczkę z mikrofibry i przetrzeć nią całą podsufitkę. Staraj się to robić za pomocą prostych ruchów. Pamiętaj, żeby za mocno nie pocierać czyszczonej powierzchni, aby nie uszkodzić materiału.

Krok 3: Wytrzyj czyszczoną powierzchnię

Postępując zgodnie z instrukcją naszego płynu, na tym etapie należy umytą powierzchnię wytrzeć suchą stroną mikrofibry. Należy do zrobić bardzo szybko, aby nie dopuścić do wyschnięcia produktu. Inne Jeżeli czyszczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, jeszcze raz wykonaj wszystkie czynności.

Jak usunąć większe zabrudzenia z podsufitki?

Już wiesz, jak wyprać podsufitkę. Co jednak należy zrobić, gdy na jej powierzchni są uporczywe plamy, które nie schodzą przy zwykłym myciu? Wówczas warto skorzystać z pędzelka lub szczoteczki z niewielką ilością preparatu. Przyłóż ją do zabrudzonego miejsca i lekko pocieraj, a następnie wytrzyj czystą mikrofibrą. Powtarzaj to aż do momentu, gdy zabrudzenie będzie całkowicie niewidoczne. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl