PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jaki papier wybrać do polerowania reflektorów? Zadbaj o skuteczną i tanią regenerację lamp

Polerowanie lamp samochodowych to ważna czynność, która wpływa nie tylko na estetykę pojazdu, ale także na jego widoczność na drodze. Aby osiągnąć najlepsze efekty, ważne jest w szczególności wykorzystanie odpowiednich narzędzi. Z tego artykułu dowiesz się, jaki papier wybrać do polerowania reflektorów. Dzięki temu będziesz mógł zadbać o skuteczną i tanią regenerację lamp w swoim samochodzie.

Dlaczego warto wykonać polerowanie lamp?

Polerowanie reflektorów to nie tylko kwestia estetyki, ale również bezpieczeństwa na drodze. Częste użytkowanie pojazdu może bowiem prowadzić do zabrudzenia i zmatowienia lamp, co wpływa negatywnie na ich skuteczność. Wszystko dlatego, że element ten wykonany jest z tworzywa sztucznego. Pod wpływem negatywnych czynników zewnętrznych podlega ono procesowi starzenia, co objawia się poprzez żółknięcie i zmatowienie powierzchni.

W rezultacie strumień światła nie jest tak silny, jak wcześniej. Co więcej, rozchodzi się pod zupełnie innym kątem. Negatywnie wpływa to na widoczność podczas jazdy. Z tego też powodu taki stan skutkować może mandatem, a także odmową dopuszczenia pojazdu do ruchu przez stację diagnostyczną.

Na szczęście można szybko przywrócić blask reflektorom, przeprowadzając proces polerowania. Poprawi on przezierność lamp, a tym samym doświetlenie drogi. Usunie również z klosza mikrorysy. Wobec tego jazda stanie się znacznie bezpieczniejsza.

Jak przygotować reflektory do polerowania?

Zanim przejdziesz do polerowania, warto odpowiednio przygotować powierzchnię reflektorów. Będzie to miało duży wpływ na uzyskany przez Ciebie efekt.

Na początek sprawdź, czy lampy nie są uszkodzone. Jeśli tak, to najlepiej je po prostu wymienić. Następnie oczyść powierzchnię z zanieczyszczeń. Wbrew pozorom na reflektorach znajduje się nie tylko kurz i brud, ale też pozostałości owadów czy też drobne kamyki. Dobrze jest także dokładnie je odtłuścić. Na koniec koniecznie zabezpiecz elementy znajdujące się wokół lampy. Da Ci to pewność, że nie zostaną porysowane.

Jaki papier ścierny zastosować do polerowania reflektorów?

Reflektory można wypolerować samodzielnie. Jest to dość proste, tanie i do tego nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy jedynie zastosować odpowiednie narzędzia. Kluczowe jest zwłaszcza pytanie, jaki papier sprawdzi się do polerowania reflektorów?

W tym wypadku konieczne jest użycie materiału o różnej gradacji. Zacznij od niższej wartości P800, stopniowo przechodząc do coraz wyższej. Zakończ na gradacji P2500. Pozwoli Ci to uzyskać precyzyjnie wygładzoną powierzchnię.

Ważny jest także sposób postępowania. Wykonuj delikatne ruchy naprzemienne – najpierw poziome, a następnie pionowe. Nie wolno wykonywać ruchów kolistych ani pocierać powierzchni zbyt długo w jednym miejscu. Jeśli chcesz, aby reflektory były idealnie przejrzyste i błyszczące, to na koniec ponownie je odtłuść i nałóż pastę polerską, postępując według instrukcji producenta. Resztek preparatu pozbądź się za pomocą mikrofibry.

Zabezpieczenie lamp po polerowaniu – czy jest konieczne i jak je wykonać?

Wiesz już, jaki papier ścierny wykorzystać do polerowania reflektorów oraz jak się za to zabrać. Czy masz jednak świadomość, że równie ważne, jak samo polerowanie, jest także końcowe zabezpieczenie powierzchni? Nałożenie warstwy ochronnej wypełni mikroubytki, a także uchroni lampy przed powstawaniem kolejnych rys i przebarwień. Sprawi również, że efekt polerowania utrzyma się znacznie dłużej.

W celu zabezpieczenia użyj wosku syntetycznego lub innego preparatu ochronnego do reflektorów. Zanim je jednak zastosujesz, poczekaj, aż powierzchnia będzie chłodna.

Jak więc widzisz, przywrócenie estetyki i bezpieczeństwa Twojego pojazdu wcale nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli myślisz o odświeżeniu reflektorów, zajrzyj do naszego e-sklepu. W ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby kompleksowo i przede wszystkim prawidłowo przeprowadzić cały proces. Pozwoli Ci to uzyskać znakomity efekt bez obawy o uszkodzenie lamp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl