PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jaki wosk do auta? Wiele zależy od pór roku

Pielęgnacja samochodu to oczywista sprawa dla każdego odpowiedzialnego posiadacza pojazdu. Nie chodzi tu tylko o samo piękno i połysk karoserii. Takie preparaty bardzo często zabezpieczają lakier przed pęknięciami i działaniem promieni słonecznych, soli lub ptasich odchodów. Każdy zewnętrzny czynnik może trwale uszkodzić powłokę - właśnie dlatego zaleca się regularne polerowanie. Taki zabieg zarówno chroni karoserie, jak i pozwala na dokładną weryfikację jej stanu. W związku z tym zalecamy taką impregnację. Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki wosk do auta warto kupić. A to w dużej mierze warunkuje pora roku.

Hu hu ha! Zima zła - czas korozji, soli i rdzy

Zapewne wiesz dokładnie, jak negatywny wpływ na samochód ma zima. Wszechobecna sól zżera metalowe części samochodu, a błoto pośniegowe przylepia się do pojazdu podczas każdej podróży. Odczuwają to szczególnie mieszkańcy miast, którzy na widok pługa posypującego drogę piaskiem i solą najchętniej zjechali by na pobocze. Szansą na ochronę pojazdu przed działaniem szkodliwych czynników w okresie zimowym może być wybór solidnego wosku do auta. Zwróć uwagę na te preparaty, które pokrywają lakier twardą powłoką. Dlaczego? Ponieważ mogą wytrzymać kilka miesięcy i zdecydowanie zminimalizować ryzyko działania szkodliwych czynników. Korzyści z woskowania samochodu docenisz także podczas mycia pojazdu - bardzo często nałożone wcześniej warstwy ułatwiają usunięcie brudu.

Latem możesz postawić na piękno i preparaty hydrofobowe

Lato to czas, w którym możesz pokazać piękno twojego samochodu. Jeśli już wiesz, że przez zimę lakier nie stracił na jakości, bo odpowiednio o niego zadbałeś, możesz przejść do wydobywania klasy w każdym kształcie, dzięki dokładnemu polerowaniu. Warto wykorzystać wosk o właściwościach hydrofobowych. Nie dość, że ułatwi on usuwanie wody z szyby podczas jazdy samochodem, to sprawi, że na lakierze będzie gromadziła się mniejsza ilość brudu. Oczywiście, możesz skorzystać z szamponu zawierającego nanocząstki i wosk, jednak efekt nie będzie aż tak piorunujący.

Gdy wosk ci się już znudzi…

Czasem warstwa wosku na aucie wymaga odświeżenia. Żeby to zrobić, masz dwie możliwości. Politurę możesz usunąć na myjni, korzystając z opcji mycia z aktywną pianą. Najlepiej jeśli zrobisz to dwukrotnie - szczególnie w przypadku lepszych preparatów. Zwykle warstwę nabłyszczającą można odnowić, nakładając ją ponownie. Pamiętaj tylko, aby użyć produktu tego samego rodzaju i tej samej marki. Dzięki temu unikniesz różniących się od siebie fragmentów karoserii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl