PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Konserwacja skóry w samochodzie. Jak zrobić to poprawnie?

Większość osób spędza bardzo dużą część swojego życia w samochodzie. To całkowicie normalne – trzeba jakoś dotrzeć do pracy, a środek transportu przydaje się również w podróży do sklepu czy wyprawie na kilkudniowe wakacje. Częste użytkowanie odbija się jednak na niektórych elementach całego pojazdu. A tapicerka nie jest tutaj wyjątkiem. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega konserwacja skóry w samochodzie. Gdzie znajdziesz potrzebne informacje? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Chcesz zadbać o skórę w samochodzie? Musisz o tym wiedzieć!

Mimo że skóra jest bardzo trwałym materiałem, to jednak wymaga regularnego czyszczenia. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tego rodzaju tapicerka wyposażona jest w niezwykle przydatną warstwę ochronną. Powłoka zabezpiecza ją przed promieniami UV, wilgocią, a także wysokimi temperaturami. Skóra charakteryzuje się również drobnymi marszczeniami, co pozytywnie wpływa na jej elastyczność. Aby jednak wszystkie zalety przetrwały próbę czasu, należy ją odpowiednio zakonserwować.

Chcesz uzyskać zadowalające efekty? Proces pielęgnacji powinien więc odbywać się raz na trzy miesiące. Możesz być pewien, że przy normalnym użytkowaniu samochodu, będzie to wystarczający wysiłek. Dzięki temu usuniesz zbędne zabrudzenia oraz odbudujesz wspomnianą warstwę ochronną. A warto również wiedzieć, że konserwacja to zabieg wyjątkowo prosty, a przy tym ogromnie skuteczny.

Konserwacja skóry w samochodzie. Od czego zacząć?

Rozpocznij od odkurzenia swojej tapicerki. Do tego zadania nie będziesz potrzebował żadnego skomplikowanego urządzenia. Wystarczy, że skorzystasz ze zwykłego domowego odkurzacza, którym dokładnie oczyścisz skórę ze wszelkich ziarenek piasku oraz okruchów. Pamiętaj jednak, żeby delikatnie podejść do sprawy. W innym wypadku stworzysz przetarcia, a te doprowadzą do powstania dziury w tapicerce. Przed przystąpieniem do działania warto też sprawdzić rodzaj skóry – może być ona syntetyczna lub naturalna.

Czyszczenie i pielęgnacja skórzanej tapicerki. Jakich środków użyć?

Masz już odkurzanie za sobą? W tej chwili warto przetrzeć okrycie wilgotną i dobrze wyciśniętą ściereczką. Chodzi tutaj tylko o usunięcie nadmiaru kurzu z materiału. Bo należy zaznaczyć, że nadmiar wody jest szkodliwy dla skóry. Dlatego potrzebne są tutaj specjalistyczne kosmetyki. Wystarczy więc wybrać konkretny preparat, a następnie umieścić go na miękkiej szmatce. Potem możesz wetrzeć środek czyszczący w tapicerkę. Proces trzeba przeprowadzić niezwykle starannie, aby konserwacja objęła wszystkie miejsca. A gdzie znajdziesz potrzebne kosmetyki? Służymy pomocą! W naszym sklepie dostępne są między innymi różnorodne zestawy do czyszczenia i zabezpieczenia skóry. To gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl