PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Myślisz, że usuwanie głębokich rys z lakieru jest trudne? Udowodnimy Ci, że jest inaczej!

Bycie kierowcą ma swoje plusy i minusy. Do tych pierwszych należy możliwość podróżowania, gdziekolwiek się chce. Co do negatywów, to musisz zainwestować naprawdę sporo pieniędzy, nie tylko na sam samochód, ale przede wszystkim w ubezpieczenia i ewentualne naprawy. Nic więc dziwnego, że wiele osób wpada w panikę, gdy coś stanie się z ich samochodami. Jeżeli coś takiego przydarzy się Tobie, to pamiętaj, że nerwy nic nie dadzą. Tylko odpowiednie działania sprawią, że usuwanie głębokich rys z lakieru będzie możliwe.

Czym jest głęboka rysa?

Lakier samochodu jest złożony z kilku powłok. Są to grunt, podkład, lakier właściwy i zewnętrzny, bezbarwny. O rysie głębokiej mówi się, gdy sięga poprzez lakier bezbarwny oraz właściwy, aż do podkładu. Istnieją dwa sposoby na to, aby sprawdzić, jak głęboko sięga rysa. Pierwszy z nich polega na zamoczeniu danego miejsca wodą. Jeśli uszkodzenie staje się niewidoczne, to prawdopodobnie jest to głęboka rysa. Możesz również spróbować oderwać kawałek lakieru. Gdy Ci się uda, to również oznacza, że rysa jest głęboka, a co więcej, to że będziesz musiał odwiedzić lakiernika.

Usuwanie głębokich rys z lakieru: spróbuj sam

Jeśli się nie boisz, to możesz spróbować samodzielnie naprawić, nawet głębokie zarysowanie. Nie jest to ani trudne, ani drogie, ale musisz się liczyć z tym, że nie musi wyjść dokładnie tak, jak sobie to wyobrażasz. Najtańszym sposobem na usunięcie głębokich rys, jest kredka koloryzująca. Wystarczy przejechać nią, po uszkodzeniu. Po kilku myciach auta, efekt nie jest jednak tak fantastyczny. Możesz również zastosować lakier zaprawkowy. Kupuje się go z małym pędzelkiem, w zestawie, którym nakłada się zawartość na rysę. Bardzo dobrze pokrywa i daje świetne efekty. Oba przykłady powinny sprawdzić się do głębokich, lecz niedużych rys. Największym atutem jest jednak ich cena. Za oba produkty zapłacisz około po dziesięć złotych każdy.

Zadbaj o swój lakier

Naprawa naprawą, ale chyba lepiej nie dopuścić do sytuacji, gdy musi do niej dojść prawda? Jeśli zastosujesz odpowiednie środki chemiczne do samochodu, to możesz zminimalizować możliwość wystąpienia głębokich zarysowań karoserii. Na przykład w naszym sklepie możesz dostać preparat, który zabezpiecza lakier przed czynnikami zewnętrznymi i gwarantuje świetny wygląd. Chodzi o Aqua coating 9H. Posiada on właściwości hydrofobowe, a dodatkowo po nałożeniu na samochód, samoczynnie regeneruje swoją powłokę. Ten i inne preparatu mogą sprawić, że odprysków będzie coraz mniej, a Ty będziesz mógł skupić się jedynie na prowadzeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl