PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Powłoka ochronna na samochód – jak działa i czy warto w nią zainwestować? Wyjaśniamy

Dzisiejsze lakiery samochodowe wytwarzane są zgodnie z zaleceniami dotyczącymi ekologii. Tym samym pozbawione są m.in. ołowiu. Niestety negatywnie wpłynęło to na ich twardość, przez co są bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników. Jednocześnie coraz więcej właścicieli aut przykłada wagę do ich efektownego wyglądu. Nic więc dziwnego, że szukają oni rozwiązania, które pozwoliłoby im utrzymać lakier w znakomitym stanie. Na szczęście jest wyjście z tej sytuacji, a mianowicie specjalna powłoka ochronna na samochód. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować. W dalszej części podpowiemy Ci również, na czym polega jej działanie oraz kiedy można ją zastosować.

Dlaczego warto zastosować powłokę ochronną na swój samochód?

Twój samochód każdego dnia narażony jest na szereg szkodliwych czynników. Wśród nich znajduje się m.in. sól drogowa, odchody ptaków, promieniowanie UV, różnego rodzaju zanieczyszczenia, a nawet drobne kamienie. Wszystko to ma negatywny wpływ na lakier, powodując jego:

– ubytki i odpryski,

– blaknięcie,

– matowienie,

– korozję.

Warto zminimalizować ich działanie poprzez zastosowanie na swoim samochodzie specjalnej powłoki ochronnej. Pozwoli Ci ona utrzymać lakier w jak najlepszym stanie, chroniąc go przed wyżej wymienionymi czynnikami, a nawet drobnymi zarysowaniami. To jednak nie wszystko! Odpowiednio dobrana powłoka sprawi również, że lakier będzie pięknie się błyszczał oraz wolniej brudził. Łatwiejsze będzie także jego czyszczenie.

Nie musisz się przy tym martwić, że powłoka wyraźnie zwiększy grubość lakieru. Jest bardzo cienka, a tym samym niemierzalna za pomocą miernika grubości lakieru.

Jak działa powłoka ochronna na samochód?

Proces aplikacji powłoki ochronnej polega na naniesieniu cienkiej warstwy na powierzchnię samochodu. Tworzące ją nanocząsteczki trwale wiążą się z lakierem, uszczelniając jego zewnętrzną warstwę. W wyniku tego zjawiska tworzy się specjalna osłona, stanowiąca dodatkową ochronę karoserii.

Dostępne na rynku powłoki ochronne często charakteryzują się również właściwościami hydrofobowymi. Cecha ta sprawia, że woda nie osiada na powierzchni auta, tylko po niej spływa. Zapobiega to jej wnikaniu w głąb lakieru, co jest bardzo efektywną formą ochrony przeciwkorozyjnej.

Okazuje się więc, że nałożenie powłoki ochronnej na samochód to bardzo skuteczna i wytrzymała forma zabezpieczenia. Niektóre warstwy ochronne mogą przetrwać na powierzchni lakieru nawet 10 lat. Niemniej warto zaznaczyć, że ostatecznie efekt tego zabiegu zależy od jakości zastosowanej powłoki, jej prawidłowej aplikacji oraz odpowiedniego utrzymania. Kluczowe jest w szczególności to, aby przed przystąpieniem do działania auto zostało perfekcyjnie oczyszczone. Koniecznie zajrzyj więc do naszego e-sklepu. Znajdziesz w nim nie tylko szeroki asortyment powłok ochronnych dla Twojego samochodu, ale także bardzo skuteczne, a jednocześnie w pełni bezpieczne środki czyszczące. Pozwolą Ci one prawidłowo przygotować pojazd do tego zabiegu.

Na jakich autach można zastosować powłokę ochronną?

Powłoka ochronna może być stosowana na wszystkich samochodach, niezależnie od marki czy modelu. Nie ma także znaczenia to, czy pojazd jest nowy, czy też starszy. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać rodzaj zabezpieczenia. Jego wybór będzie zależny w szczególności od stanu lakieru.

Na rynku znajdziesz powłoki, które można stosować na wszystkie auta oraz takie, które przeznaczone są jedynie na większe rysy i przebarwienia. Innych z kolei nie można stosować przy odpryskach czy też śladach korozji. Warto to uwzględnić przy podejmowaniu decyzji. Bardzo ważny jest także cel, jaki chcesz osiągnąć. Poszczególne powłoki mogą bowiem dawać całkowicie inny efekt.

Jeżeli rozważasz zakup powłoki ochronnej na auto, skontaktuj się z nami. Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy, z chęcią pomożemy Ci w doborze właściwego rozwiązania. Uwzględnimy przy tym zarówno Twoje oczekiwania, jak i budżet czy też umiejętności dotyczące aplikacji powłoki. Dzięki temu wybierzesz produkt dopasowany do swoich potrzeb i tym samym uzyskasz znakomite rezultaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl