PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Przeszkadzają Ci zaparowane szyby w aucie? Jaki nawiew zastosować, by pozbyć się kłopotu? Wybieramy najlepszą metodę!

Podczas jazdy powinieneś zachować szczególną ostrożność. Czynniki zewnętrzne często jednak przeszkadzają i utrudniają bezpieczną jazdę. Na szczęście jeden problem da się bardzo szybko rozwiązać. Jak wpłynąć na zaparowane szyby w aucie, jaki nawiew zastosować, by pozbyć się niechcianego efektu? Jest na to skuteczny sposób!

Para na szybach? Winne są te usterki

Powstająca na szybach para to często efekt problemów trawiących nasz samochód. Warto o tym pamiętać, ponieważ najpierw trzeba zająć się naprawą uszkodzonego elementu, a dopiero potem pomyśleć nad wilgocią pochodzącą z zewnątrz. Uszkodzony radiator nagrzewnicy będzie pompował parę do wnętrza auta, a to znacząco pogorszy Twoje pole widzenia. Zepsuta dmuchawa może sprawić równie dużo problemów, więc warto dbać o jej trzy elementy – przekaźnik, silnik i rezystor. Na co jeszcze musisz uważać? Na wszystko, co związane z nawiewem, ponieważ popsute przełączniki nie będą poprawnie regulować siły i kierunku lecącego powietrza.

Zaparowane szyby? Jaki nawiew zastosować?

Jeśli Twój samochód nie posiada żadnych większych usterek, to możesz zająć się odpowiednim ustawieniem nawiewu. Na początku musisz wiedzieć kiedy stosować nawiew wewnętrzny, a kiedy zewnętrzny. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ źle wybrana opcja tylko utrudni Ci jazdę autem – zamiast odparować szyby, będziesz tylko pogłębiał niechciany efekt. Nawiew wewnętrzny powinieneś więc zastosować latem, kiedy powietrze nie jest tak wilgotne. Zewnętrzny będzie zaś najlepszy, gdy na dworze rozpada się deszcz lub pogoda stanie się bardziej mroźna. Aby pozbyć się pary pamiętaj też o ustawieniu nawiewu na przednią szybę, ponieważ dzięki temu powietrze będzie się odpowiednio rozchodzić.

To jeszcze nie koniec Twoich zmagań, bo musisz zadbać o właściwą temperaturę nawiewu. Należy więc wybrać największą wartość i poczekać aż nasze urządzenie odpowiednio się nagrzeje. Wtedy Twój sukces jest już gwarantowany – zaparowane szyby nie będą stanowiły większego problemu!

Jak pozbyć się pary z szyb? Ten sposób ułatwi Ci życie!

Przy odpowiedniej technice wszystko staje się proste i skuteczne. Wystarczy, że zastosujesz się do naszych porad, a problem pary na szybach odejdzie w zapomnienie. Pamiętaj jednak, że powinieneś dbać nie tylko o odpowiedni nawiew, ale również o stan techniczny Twojego pojazdu. W innym wypadku, każda metoda okaże się nieskuteczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl