PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Przygotowanie auta do sprzedaży - czas zrobić na przyszłym kupcu dobre wrażenie!

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki czas, gdy musi rozstać się on ze swoim samochodem i zacząć rozglądać za kolejnym. Powiększająca się rodzina, zmiana stylu życia czy zwyczajna wymiana na nowszy model. Powodów można zliczyć dziesiątki. Łączy je jednak to, że zawsze przed zbyciem powinieneś poczynić kroki w kierunku przygotowania auta do sprzedaży. Co zrobić by uzyskać wyższą cenę, jak przy tym się nie napracować, czego robić nie warto? Dokładnie o tym napiszemy w poniższym tekście.

Bo liczy się wnętrze - co zrobić, by odzyskało dawny blask?

Wnętrze samochodu bardzo szybko się zużywa i widać na nim ślady użytkowania. Wytarta kierownica i gałka drążka zmiany biegów. Zmechacone fotele to także powszechny problem. Niekorzystny bywa także zapach, który może być efektem palenia w środku papierosów. To wszystko może zebrać się na ogólny obraz nędzy i rozpaczy. Na szczęście, wiele z tych rzeczy możesz w dość prosty sposób poprawić. Podstawą jest wypranie tapicerki. Użyj do tego celu szamponu specjalistycznego, dedykowanego do takich materiałów. Pomoże ci tutaj także wiadro ciepłej wody i szczotka do dywanów. Wytartą gałkę zawsze możesz wymienić, zwykle ten element łatwo odkręcisz. To podstawowe rzeczy, które powinieneś zrobić podczas przygotowania auta do sprzedaży.

Czas zająć się detalami

Jeżeli posiadasz auto ze skórzaną kierownicą, to warto nasmarować je preparatem do skóry z gliceryną, a jeśli chcesz zaoszczędzić, to zwykły krem do rąk także będzie wystarczający. Oczywiście, nie zapomnij wyposażyć się w spray do kokpitu. To on pomoże ci zawalczyć z kurzem i zaciekami na drzwiach. Na koniec zajmij się nawiewem. Wymień filtry i zastosuj środek do dezynfekcji klimatyzacji. Te przygotowania powinny ułatwić ci sprzedaż auta.

Lakier musi lśnić - jak przygotować karoserię auta do sprzedaży?

W tym temacie nie odkryjemy niczego nowego. Przygotowując auto do sprzedaży nie ominiesz konieczności odświeżenia karoserii. Absolutnym minimum, jakie powinieneś wykonać, jest umycie pojazdu. Do tego celu warto użyć dedykowanego szamponu. Nie zapomnij też o felgach. Jednak, żeby odzyskały blask, będziesz musiał sięgnąć po silniejszy detergent. Jeżeli samochód już lśni, to zalecamy woskowanie. Warstwa takiego preparatu chroni lakier i wypełnia mikrorysy. Podobnie postąp z reflektorami - to poprawi ich wygląd i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Sprawy techniczne - przygotowanie samochodu do sprzedaży pod kątem mechaniki

Kwestie sprawności samochodu są kluczowe podczas jego sprzedaży. Po pierwsze, powinieneś znać wszelkie mankamenty auta przygotowywanego do sprzedaży. Przed oddaniem w ręce nowego właściciela zatroszcz się, żeby te najpoważniejsze usunąć. Podniesie to wartość pojazdu i zminimalizuje ryzyko telefonu od nabywcy, że został przez ciebie oszukany. Oczywiście nie jesteś w stanie zabezpieczyć się przed każdą awarią, ale dobre klocki, tarcze, wycieraczki, opony i olej to podstawa, o którą należy zadbać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl