PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Renowacja skórzanej tapicerki krok po kroku

Piękne wnętrze Twojego auta zależy od Ciebie. Systematyczna pielęgnacja i konserwacja powierzchni, koniecznie odpowiednimi środkami, to klucz do sukcesu. Wiele wątpliwości budzi renowacja tapicerki skórzanej, która kojarzy się z czymś żmudnym i trudnym. Nic bardziej mylnego. Dziś podpowiemy Ci jak się tym zająć, by Twój pojazd lśnił czystością.

Pielęgnacja tapicerki wydłuża jej żywotność

Naturalna skórzana tapicerka powleczona jest warstwą ochronną. A ona z czasem ściera się i znika. Wtedy wnętrze narażone jest na szkodliwe efekty promieniowania UV, wilgoci i różnorodnych zabrudzeń. W efekcie powierzchnia może stracić na elastyczności, a nawet pękać. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje auto długo utrzymywało jakość jak z dnia zakupu, regularnie zajmuj się renowacją tapicerki samochodowej. Potrzebujesz do tego kilku profesjonalnych preparatów i narzędzi.

Odkurzanie tapicerki

To pierwszy krok na drodze ku czystości. Możesz skorzystać z domowego odkurzacza, który poradzi sobie w całym kurzem i brudem. Usuniesz nim dokładnie wszelkie ziarenka piasku, resztki jedzenia i wszystko, co nie powinno mieszkać w Twoim pojeździe. Jeśli masz w zestawie delikatniejszą szczotkę, to warto z niej skorzystać. A to dlatego, że nie uszkodzisz nadpękniętej skóry, a jedynie ją skutecznie wyczyścisz.

Mycie i odświeżanie

Woda nie jest najlepszym przyjacielem skórzanej tapicerki, dlatego do jej renowacji używaj jedynie zwilżonych szmatek. Przecierając powierzchnie, usuwasz z nich kurz i zaschnięte zabrudzenia. Delikatne mydło rozpuszczone w wodzie będzie dodatkowym sprzymierzeńcem w tym procesie. Następnie całość dokładnie wytrzyj do sucha, by mieć pewność, że nie zostawiłeś zbyt dużej ilości wody na delikatnej powierzchni.

Poważne zabrudzenia na tapicerce

Może się tak zdarzyć, że skóra w niektórych miejscach jest tłusta lub odbarwiona. Wtedy warto sięgnąć po środki odtłuszczające, takie jak benzyna tapicerska. Z łatwością znajdziesz też pasującą do Twojego koloru farbę, którą pomalujesz zniszczony fragment. Najczęściej występuje ona w postaci płynnej, by dotrzeć do najgłębszych rys i pęknięć w tapicerce.

Renowacja skórzanej tapicerki specjalistycznym środkiem

Preparaty, które przeznaczone są do renowacji, nanosi się na powierzchnię skórzanej tapicerki miękką szmatką. Delikatnie przecieraj każdy fragment, by kosmetyk był równo rozłożony i miał szansę wniknąć w każdą szczelinę. Preparat nie tylko odżywi skórę, lecz także będzie stanowił doskonałą barierę dla przyszłych zabrudzeń. Kosmetyki samochodowe poradzą sobie z odbarwieniami, przetarciami i pęknięciami, ale tylko wtedy, gdy będziesz z nich systematycznie korzystał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl