PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Sprawdź, jak szybko i skutecznie wyprać fotele w aucie

Tapicerka samochodowa to bardzo ważny element pojazdu. Czysta, zadbana i świeża sprawia, że każdy przejazd jest przyjemny i komfortowy – zarówno dla pasażerów, jak i dla kierowcy. Niestety, samochodowe siedzenia są narażone na rozmaite zabrudzenia, które mogą wpłynąć na ich estetykę. Nie wiesz, jak wyprać fotele w aucie? Zastanawiasz się, jak się do tego przygotować i jak krok po kroku przeprowadzić cały zabieg? W takim razie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł – znajdziesz w nim sporo praktycznych wskazówek.

Dlaczego pranie tapicerki samochodowej jest tak ważne?

Jak już wspominaliśmy, fotele i kanapy samochodowe to elementy, które dość szybko się brudzą. Narażone są na wiele zanieczyszczeń takich jak kurz, pot, resztki jedzenia czy plamy po napojach. To właśnie tam lubią gromadzić się okruchy i zwierzęca sierść. Nie bez znaczenia jest także palenie papierosów – dym wnika w tapicerkę samochodową i sprawia, że cała kabina nieprzyjemnie pachnie. Jak temu zapobiec? Skutecznym rozwiązaniem jest regularne pranie tapicerki, które ma na celu przywrócenie jej dawnego wyglądu oraz nienagannej świeżości. To z kolei przełoży się na komfort użytkowania samochodu. Jak zatem wyprać fotele w aucie? O tym piszemy tuż poniżej!

Jak wyprać fotele w aucie? Zaopatrz się w to, co niezbędne

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług profesjonalistów, spróbuj samodzielnie wyprać swoją samochodową tapicerkę. To wcale nie takie trudne. Aby odpowiednio się do tego przygotować, musisz zaopatrzyć się w kilka produktów i akcesoriów, m.in. w preparat, który jest przeznaczony do prania foteli. W naszym sklepie znajdziesz specjalne kosmetyki do tapicerki materiałowej oraz skórzanej – dobierz zatem wariant dopasowany do Twoich foteli. Potrzebna Ci będzie także gąbka, miękka szczotka do usuwania trudniejszych zabrudzeń oraz ściereczki z mikrofibry. Jeżeli posiadasz odkurzacz ekstrakcyjny – również przygotuj go do pracy.

Pranie foteli – instrukcja krok po kroku

Jak wyprać fotele w aucie? Podążaj za naszą instrukcją, a cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Dokładnie odkurz siedzenia

Pracę rozpocznij od dokładnego odkurzenia foteli i kanap. Przyda Ci się do tego odkurzacz samochodowy o dość dużej mocy. Masz możliwość podłączenia tradycyjnego odkurzacza? To świetnie, ten sprzęt okaże się równie pomocny. Warto skorzystać z końcówki szczelinowej, dzięki której dokładnie odkurzysz każdy zakamarek swojego samochodu.

Przystąp do prania tapicerki

Gdy masz pewność, że na Twoich samochodowych fotelach i kanapach nie ma już żadnych okruchów oraz innych zanieczyszczeń, możesz przystąpić do prania tapicerki. Zanim jednak rozpoczniesz pracę i wykorzystasz preparat na dużej powierzchni, przetestuj go w mało widocznym miejscu. W ten sposób zapoznasz się z właściwościami wybranego przez Ciebie produktu, co pozwoli na skuteczne przeprowadzenie prania.

Odpowiednią ilość preparatu (rozcieńczonego lub nie) nanieś na całą powierzchnię tapicerki. Poczekaj kilka minut, aż zacznie działać i wniknie w materiał foteli. Następnie czyść je za pomocą gąbki lub ściereczki. W przypadku mocniejszych zanieczyszczeń skorzystaj z miękkiej szczotki i dokładnie wyszoruj nią zabrudzone miejsce.

Spłucz preparat zgodnie z zaleceniami producenta

Kiedy Twoje fotele zostały już całkowicie wyczyszczone, musisz postępować zgodnie z dalszymi zaleceniami producenta. Niekiedy konieczne jest wypłukanie tapicerki wodą lub skorzystanie z innego rodzaju roztworu. W tym momencie przyda się również odkurzacz piorący, który dokładnie opłucze tapicerkę i umożliwi pozbycie się nadmiaru wody.

Poczekaj do wyschnięcia

Kiedy poprawnie wykonałeś wszystkie powyższe kroki – pozostało Ci już tylko jedno, czyli suszenie. Pozostaw zatem otwarte drzwi i poczekaj, aż Twoje siedzenia całkowicie wyschną. Z tego powodu pranie tapicerki najlepiej przeprowadzić w ciepły, letni dzień — wówczas suszenie potrwa znacznie krócej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl