PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Szampon do mycia samochodu - wybierz mądrze!

Dla każdego mężczyzny auto jest oczkiem w głowie. Nic więc dziwnego, że wielu panów dopieszcza je na każdy możliwy sposób. Dbałość o stan silnika, wymiana oleju czy częste oględziny lakieru w poszukiwaniu ognisk rdzy, to zdecydowanie zbyt mało. Piękno nie tylko kryje się w zakamarkach technicznych, ale przede wszystkim pokazuje się na całej powierzchni karoserii. Dlatego, poza podstawowymi zabiegami, pojazdy często poddawane są kompleksowemu myciu i pielęgnacji. Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki szampon do mycia samochody wybrać? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista!

Zwróć uwagę na odpowiedni poziom ph!

Skala pH, używana w motoryzacji, służy segregacji środków czystości. To, jaki szampon do mycia samochodu wybrać, zależy w dużej mierze od jego odczynu. Być może nie byłeś tego świadomy, ale preparaty kwasowe doskonale sprawdzają się do usuwania rdzy i zabrudzeń z felg stalowych i aluminiowych. Oczywiście, ich żrące właściwości sprawiają, że producenci zalecają mycie części w specjalnych rękawicach. Na drugim biegunie znajdują się środki zasadowe, które doskonale radzą sobie z drobinami organicznymi, przyklejonymi do zderzaków owadami lub śladami po żywicach i smarach. Te szampony także mogą być drażniące dla skóry, dlatego nie obejdzie się bez materiałów ochrony osobistej. Popularne są także płyny o odczynie neutralnym, które są odpowiednie do mycia całej karoserii.

Jaki szampon do mycia samochodu? Może tym razem z woskiem?

Bardzo popularne na rynku są szampony do samochodu zawierające wosk. Takie rozwiązanie często sprawdza się w sytuacji, gdy nie masz czasu na szczegółowe polerowanie karoserii. Preparaty często nakładają własną warstwę lub regenerują już nałożoną powierzchnię wosku. Niezwykle przydatne są takie rodzaje, które mają właściwości hydrofobowe. Sposób ich działania jest następujący: krople spadające na lakier nie łączą się z nim dzięki napięciu powierzchniowemu, a spływają dosłownie, jak po kaczce. Docenisz wartość tej technologii, jeżdżąc samochodem podczas deszczu. Będziesz pod wrażeniem tego efektu!

Nanotechnologie w służbie karoserii - innowacje w szamponach

Innowacje są dość popularnym atutem wielu szamponów samochodowych. Jedne emanują wręcz właściwościami reperującycmi mikroubytki, a inne posiadają zdolność szybkiego osuszania pojazdu. Niektóre szampony poza połyskiem nadają karoserii takie cechy, które utrudniają osadzanie się brudu. Wszystko dzięki formule wykorzystującej carnauba, jako składnik czynny. Możliwości jest oczywiście więcej i warto przetestować kilka markowych preparatów, zanim wybierzesz ten właściwy. Wybór najczęściej zależy od tego, co chcesz uzyskać i jaki efekt cię interesuje w danej chwili.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl