PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Czarne felgi – jak je czyścić? Podpowiadamy!

Czarne felgi wśród miłośników samochodów cieszą się ogromną popularnością. Dzięki swojemu kolorowi przyciągają one wzrok, nadając jednocześnie zupełnie nowy charakter pojazdowi. Warto jednak wiedzieć, że czarne felgi brudzą się tak samo, jak wszystkie inne, bo w końcu stanowią część koła. W jaki sposób o nie dbać? Jak i kiedy najlepiej zabezpieczyć je przed zniszczeniami? Jak je wyczyścić? Podpowiadamy!

Czyszczenie czarnych felg – od czego zacząć?

Koła są zazwyczaj najbardziej zabrudzoną częścią samochodu. To na nich osadza się błoto, sól drogowa, smoła, pył hamulcowy i innego rodzaju brud. W przypadku, gdy czarne felgi nie będą regularnie czyszczone lub będzie to wykonywanie niewłaściwie, mogą one ulec zniszczeniu. Z tego powodu o czarne felgi należy zacząć dbać już w dniu ich zakupu. Najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie ich specjalnym woskiem zabezpieczającym przed zabrudzeniami – dzięki niemu łatwiejsze i szybsze będzie również ich późniejsze czyszczenie.

Czyszczenie czarnych felg powinno się wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Warto użyć w tym celu wysokiej jakości preparatów. Ich działanie będzie skuteczne, ale także bezpieczne dla Twojego pojazdu.

W jaki sposób wyczyścić czarne felgi?

Chcesz wyczyścić czarne felgi? Po pierwsze, zabierz się za to, kiedy są one zimne. Czyszczenie gorących lub ciepłych felg może spowodować ich bardzo poważne zniszczenia. Zimne felgi w pierwszej kolejności opłucz wodą. Pomoże Ci to zmyć nagromadzone zabrudzenia, jak np. zaschnięte błoto. Kolejnym krokiem podczas czyszczenia czarnych felg, jest nałożenie na nie specjalistycznego środka myjącego. Dobierz najlepszy produkt do rodzaju swoich felg – weź pod uwagę materiał i technikę ich wykonania. Gdy środek myjący zostanie już nałożony, umyj felgi. Wyczyść je całe dokładnie, a później spłucz wodą. Najlepszy efekt uzyskasz, myjąc je ręcznie. Możesz to jednak zrobić również z użyciem myjki ciśnieniowej. Czy Twoje felgi są dostatecznie wyczyszczone? Jeżeli nie, powtórz czynność jeszcze raz. Pod koniec pracy koniecznie zabezpiecz je woskiem. Ochroni je to przed zabrudzeniem i ułatwi kolejne czyszczenie. I już! Ciesz się czystymi, intensywnie czarnymi felgami.

Jak widzisz, czyszczenie czarnych felg jest bardzo proste. Koniecznie jednak trzeba zainwestować w wysokiej jakości preparaty do ich mycia, jak również w wosk, który zabezpieczy je przed zabrudzeniami. Przydatne będą również praktyczne akcesoria, takie jak szczotki do felg. Te i inne produkty, które pozwolą Ci utrzymać czarne felgi w nienagannym stanie, znajdziesz w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl