PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Gdzie i jak można bezpiecznie myć auto?

Jeśli jesteś miłośnikiem motoryzacji lub po prostu lubisz jeździć zadbanym i czystym autem, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie i w jaki sposób najlepiej umyjesz swój samochód. Otóż opcji jest kilka. Wybierz najbezpieczniejszy wariant dla pojazdu - taki, który zagwarantuje Ci nieskazitelną czystość i nie narazi samochodu na różnego rodzaju zniszczenia.

Gdzie najlepiej umyć swoje auto?

Oto kilka najczęściej wybieranych i możliwych miejsc, w których doprowadzisz swój samochód do czystości:

- myjnie automatyczne – to dobra opcja dla osób, które nie lubią samodzielnie myć auta, lecz chcą utrzymać je w czystości. To bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż jedyne, co musisz zrobić, to wysiąść z samochodu. Cały proces nie trwa długo, nawet jeśli wybierzesz najbardziej zaawansowane programy. Tak więc można szybko i niedrogo umyć swój pojazd. Cena nie jest mocno wygórowana, lecz czy to dobre rozwiązanie dla Twojego samochodu?

Musisz pamiętać, że w tego typu myjniach w łatwy sposób zniszczysz lakier. Ponadto możliwe są zarysowania na karoserii – może wydarzyć się wszystko, to tylko maszyny. Musisz wybierać tylko sprawdzone myjnie, gdyż w większości z nich używane są stare sprzęty i technologie. Szczotki nie są wymieniane zbyt często, a to może się źle skończyć dla samochodu. To zdecydowanie najgorsze wady myjni automatycznej. Możesz się także spotkać ze słabym efektem umycia. Sam zdecyduj, czy warto ryzykować,

- myjnie samoobsługowe/bezdotykowe – to dobry sposób mycia auta, jeśli nie chcesz brudzić rąk. Wystarczy, że zaparkujesz samochód w wyznaczonym miejscu, przemyślisz, w jaki sposób będziesz go mył i uiścisz opłatę. Wtedy nalicza się ustalony dla Ciebie czas, wybierasz pierwszy dowolny program i zaczynasz czyszczenie pistoletem z lancą. W łatwy i szybki sposób można dzięki temu wyczyścić auto, ale nie jest to do końca bezpieczna opcja mycia. Należy pamiętać, że z pistoletu leci woda bądź chemia pod dużym ciśnieniem. W związku z tym może to silnie uszkadzać lakier na samochodzie, a ostatecznie również miejscowo go zerwać. Z pewnością tego nie chcesz. Czyszczenie pojazdu w ten sposób jest przyjemną opcją, ale nie należy korzystać z niej często,

- ręczne mycie – to najprostszy sposób, w jaki można umyć auto. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie środki i kosmetyki do pielęgnacji samochodu oraz wodę do spłukania piany. W naszym sklepie znajdziesz wiele szamponów, specjalnych ręczników do wycierania, czy też płynów do czyszczenia różnych elementów. Jeśli zdecydujesz się myć samochód ręcznie, możesz spodziewać się doskonałych rezultatów. Chociaż proces jest czasochłonny, dodatkowo możesz wyczyścić pojazd nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. Zainwestowany czas szybko się zwróci - efekty pozostaną z Tobą na długo!

Czy tylko na myjni można umyć samochód?

Według prawa nie można myć auta nawet na własnej, prywatnej posesji, a już tym bardziej nie przed blokiem mieszkalnym. Za takie działania można zostać ukaranym mandatem. Chodzi o detergenty, które nie mogą spływać bezpośrednio do kanalizacji, lecz do specjalnych odpływów. Tak więc tylko na myjni można umyć auto, ale nie trzeba korzystać z maszyn tam dostępnych. Warto porozmawiać z właścicielem takiego punktu, aby umożliwił opcję mycia ręcznego samochodu na terenie myjni. W wielu takich miejscach można swobodnie czyścić auta, lecz wieczorową porą, aby nie zajmować miejsca osobom korzystającym z pistoletów. Warto zaczekać, gdyż mycie ręczne jest najlepszą z możliwych opcji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl