PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jak odnowić porysowane plastiki w samochodzie? Musisz to wiedzieć

Plastikowe elementy wnętrza auta narażone są na zarysowania. O ile nie jest to przeszkoda techniczna i nie wymaga serwisowania, o tyle może wprawiać Cię w irytację. Rysy na plastikach nie wyglądają dobrze i niepotrzebnie obniżają wartość samochodu. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem. Jak odnowić porysowane plastiki w samochodzie? Sprawdź!

Jak odnowić porysowane plastiki w samochodzie w najłatwiejszy sposób?

Najszybszym działaniem, jakie możesz podjąć, jest użycie odpowiednich kosmetyków do samochodu. Musisz bowiem dokładnie oczyścić i zaimpregnować plastikowe elementy. Na rynku dostępne są dedykowane do tego dressingi i środki czystości. Zacznij od zlikwidowania zabrudzeń przy użyciu preparatów przeznaczonych do czyszczenia plastiku. Następnie możesz przejść do pokrycia powierzchni dressingiem, czyli środkiem do zabezpieczenia tego typu struktur. Musi być on rozprowadzony równomiernie, ze szczególną starannością. Użyj do tego ściereczki z mikrofibry. Żeby efekt był lepszy, pozostaw preparat na przynajmniej minutę – dzięki temu skutecznie zwiąże się z plastikiem. Dressing co prawda nie likwiduje rys, ale idealnie je maskuje. Co więcej, pokrywa powierzchnię warstwą ochronną. Dobre efekty przyniesie także zastosowanie czernidła. Przywraca ono naturalny, czarny kolor i dodatkowo konserwuje powierzchnię.

Nieco bardziej skomplikowane będzie odnowienie porysowanych miejsc na lakierze Piano Black. To bardzo wrażliwe miejsca i należy się z nimi obchodzić szczególnie delikatnie. Żeby zrobić to dobrze, powinieneś wyposażyć się w pastę lekkościeralną i miękkie, polerskie pady. Jak odnowić takie powierzchnie? Musisz je delikatnie polerować, aby możliwie jak najbardziej wyrównać powierzchnię.

Zaawansowane metody usuwania rys

Inną metodą, która pomoże Ci pozbyć się zarysowań, jest zastosowanie opalarki. Jak odnowić porysowane plastiki w samochodzie za jej pomocą? Przede wszystkim należy robić to ostrożnie. Jej działanie polega na podgrzewaniu zarysowanych elementów. Istnieje jednak ryzyko przypalenia powierzchni lub powstania tzw. bąbli.

Jeśli zależy Ci na tym, by porysowane plastiki zwyczajnie nie były widoczne, użycie dobrych jakościowo preparatów będzie wystarczające. Szeroki wybór właśnie takich środków znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl