PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Jaki odkurzacz samochodowy wybrać? 3 praktyczne cechy dobrego sprzętu

Odkurzanie samochodu bywa problematyczne. W jego wnętrzu znajduje się sporo trudno dostępnych zakamarków, które ciężko posprzątać przy pomocy standardowych sprzętów. Inną uciążliwą kwestią może być dokładne oczyszczenie dywaników. Do zalegającego w nich piasku często potrzebne jest urządzenie o dużej mocy. Jaki odkurzacz samochodowy poradzi sobie z tymi wyzwaniami? Przedstawiamy 3 istotne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem konkretnego rozwiązania.

 

1. Moc

W odkurzaczach samochodowych moc jest jednym z kluczowych parametrów. Im jest większa, tym dokładniejsze usuwanie zabrudzeń. Do mniejszych, takich jak resztki żwiru, okruszki czy kurz wystarczy nawet 30-40 W. Tego typu sprzęt z powodzeniem nada się do bieżącego sprzątania. Jeśli chcesz mieć możliwość zrobienia gruntownych porządków, potrzebujesz mocniejszego urządzenia. Jaki odkurzacz samochodowy zagwarantuje dokładne sprzątanie? Rozwiązaniem godnym polecenia są klasyczne sprzęty zasilane elektrycznie. Charakteryzują się znacznie większą mocą, a zewnętrzny sposób zasilania nie powoduje ryzyka dla instalacji pojazdu. Sprawdzone i rekomendowane są odkurzacze Karcher.

 

2. Końcówki

Jak już wspomnieliśmy, dużym wyzwaniem podczas odkurzania samochodu jest dotarcie do trudno dostępnych zakamarków, np. przestrzeni między siedzeniem a skrzynią biegów. Dokładne uprzątnięcie takich miejsc wymaga specjalnych końcówek. To kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu. Jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz samochodowy sprawdzi się do dokładnego sprzątania, to wybierz model z dodatkowymi końcówkami. Do wąskich zakamarków bardzo praktyczne będą elementy podłużne i cienkie. Do odkurzania dywaników dobrze sprawdzają się końcówki zakończone szczotką.

 

3. Inne istotne parametry

Ważną kwestią jest pojemność pojemnika na zanieczyszczenia. To jedna z najczęściej wymienianych wad małych, przenośnych urządzeń. Większa pojemność jest zdecydowanie wygodniejsza, bo nie musisz co chwilę opróżniać zbiornika. W sprzętach akumulatorowych istotną kwestią jest również czas pracy bez ładowania. Jaki odkurzacz samochodowy nie ma takich ograniczeń? Klasyczny, zasilany za pomocą gniazdka elektrycznego.

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci pomocnych informacji i wiesz już, jaki odkurzacz samochodowy wybrać. Jeśli szukasz sprawdzonego urządzenia o dobrych parametrach, sprawdź propozycje naszego sklepu. W asortymencie znajdziesz nie tylko odkurzacze, ale też całą gamę specjalistycznych produktów do pielęgnacji pojazdów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl