PL/EN
 
Producenci
Kontakt

E-mail
✉️
 Sklep@AutomotiveCare.pl

Telefon
📞 +48 510 544 004

Godziny pracy Biura Obsługi Klienta 
🕘 8:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)
🕘 9:00 - 14:00 (sobota)

Sklep stacjonarny
🏬 ul. Reksia 19, Bielsko-Biała

Wymiana progów w samochodzie: kiedy jest konieczna?

Progi w samochodzie łatwo rdzewieją. Codzienny kontakt z wilgocią, piaskiem i błotem sprawia, że z czasem lakier już nie chroni ich przed korozją. Pojawiają się wykwity rdzy i ubytki blachy, a same części wymagają interwencji w warsztacie. Pojawia się pytanie, czy uszkodzone progi w samochodzie lepiej naprawić czy wymienić. Jeśli zastanawiasz się, co będzie lepsze w przypadku Twojego pojazdu, czytaj dalej!

Dlaczego progi są ważne?

Jedno jest pewne: jeśli na progach pojawia się rdza, trzeba się jej pozbyć – poprzez naprawę bądź wymianę. Dobry stan progów jest ważny, bo stanowią one podparcie dla podciągów, co wpływa na wytrzymałość konstrukcyjną całego pojazdu. Zardzewiałe progi mogą więc być zagrożeniem podczas niespodziewanych zdarzeń na drodze – podczas wypadku nie będziesz dostatecznie chroniony jako kierowca lub pasażer. To tak ważne, że zardzewiałe progi dyskwalifikują samochód podczas przeglądu na stacji diagnostycznej!

Kiedy naprawiać progi?

Progi warto ratować, gdy uszkodzenia są niewielkie, a rdza jest jedynie na powierzchni lakieru. Jeśli zauważysz początki korozji, bez problemu usuniesz ją samodzielnie bądź z pomocą lakiernika. Następnie, do zabezpieczenia lakieru, użyj dostępnych w naszym sklepie powłok ceramicznych i quick detailerów, a problem rdzy zniknie na dłużej!

Przy większych uszkodzeniach możesz uzupełnić ubytki za pomocą specjalnych mat z włókna szklanego lub żywic epoksydowych. Pamiętaj jednak, żeby podczas naprawy usunąć najpierw całą rdzę. Dobrze zabezpieczona blacha nie będzie wówczas korodować dalej. Pamiętaj, że wytrzymałość progów jest ważniejsza od wyglądu! Nie stosuj materiałów, które są łatwe w obróbce, ale nie zapewniają długotrwałej ochrony. Częstym błędem jest wypełnianie progów pianką montażową – niestety takie działanie może spowodować problemy z dalszym rdzewieniem blachy.

Czy to czas na wymianę?

Wymiana progów w samochodzie jest konieczna, gdy blacha jest mocno zniszczona i nie zapewnia bezpieczeństwa. Często okazuje się, że rdza widoczna na progach to tylko wierzchołek góry lodowej: metal znajdujący się głębiej bywa nawet bardziej zniszczony od samych progów. Jeśli zależy Ci na dalszym, bezproblemowym używaniu samochodu, udaj się do blacharza i zamów usługę wymiany zużytych części karoserii. To kwestia nie tylko estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa! Specjalista zamontuje nowy próg i zabezpieczy go odpowiednio dobranym lakierem. Nowo uformowany element będzie służył dłużej i pozwoli na bezpieczną eksploatację pojazdu jeszcze przez kilka sezonów. Za pomocą naszych wosków i powłok ochronnych na pewno przedłużysz żywotność lakieru i samych progów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl